Wriggeling Bottoms - En smått så ufyselig treningsøkt
Lilla utseende
Blått utseende
Lyseblått utseende
Grønt utseende
Gult utseende
Rødt utseende
Wriggeling Bottoms
English Legg til favoritter   Sett som startside   Utskriftsvennlig 1550534 treff 9. september 2010

Bli medlem
Klubben
 Nyhetene
Medlemmene
Adelskalenderene
Klubbrekordene
Løpssimulatoren
Aktivitetskalenderen
Opplevelsene
Galleriet

Annet
Konkurransene
Treningsløypene
Kommentarene
Aktuelle linker
Kalkulatorene
Tidligere avstemninger
Statistikken
Skjemageneratoren
Administrasjon


Løper Komy Birken på 1.45?
(7 stemmer)
Jepp Nope
Jepp Nope


Siste bidrag til galleriet
Debriefing
Debriefing



   Send oss en melding
En smått så ufyselig treningsøkt          



En smått så ufyselig treningsøkt
KONKURRANSE:

 (24. juni 2007)

For fjerde år på rad stilte Tjodleik til start i den ikke fullt så store styrkeprøven fra Lillehammer til Oslo. Det ble alt annet en sol, sommer og fuglekvitter, men man lar seg da ikke stoppe av litt nedfallsvann. Å nei.

Været - vi kommer ikke utenom det temaet
Det finnes ikke dårlig vær - bare dårlige klær. Beklageligvis var begge et faktum på lørdag. Ikke overraskende var sportsboden utenfor sekretariatet utsolgt for de fancy regnoverdelene. Jeg hadde ikke ambisjoner om å komme tørrskodd til Oslo åkke som, så det ga meg ingen psykisk knekk. Dog hadde det vært smukt å høre startskuddet ikledd tørre tekstiler.

Vinden så for øvrig ut til å glimre med sitt fravær, og det ga meg nok varme i sjelen til at kvikksølvet ikke ga grobunn for ytterligere ubehag.

Gruppeformasjon
Ut fra Lillehammer var det bare å sikte seg ut en gruppe med racer-folk og håpe på det beste. Etter et par kilometer var det en kar som gaula "kjør rulle!". Jeg var på nippet til å gaule ut at han kunne stappe rulla si oppi et visst sted, men bet det i meg. Jeg la meg helt bakerst og håpet jeg kunne snike meg unna helvetesopplegget. Det kunne jeg.

På Bergshøgda var det imidlertid på sin plass å skille lag. Ikke så lurt å svi av alt kruttet etter 4-5 mil. Det var tross alt ikke jeg som fant opp kruttet, og da kan det bli vanskelig å oppdrive mer av det samme. Især på en sådan regntung dag. Da jeg egentlig synes jeg er en grei kar, trives jeg godt i mitt eget selskap. Og da ble det slik. De folka som syklet forbi var for raske, og de jeg nådde igjen syntes nok det samme om meg. Fra Stange til Tangen kunne jeg smykke meg med nærværet av staute mannebein, men det varte ikke mange kilometrene. Egentlig like greit. Å sykle i kjølvannet av folk uten bakskjerm er lite kjekt uten briller. Jeg har fortsatt gruspartikler i trynet.

Eidsvoll, etter 125 kilometer (eller noe sånt)
Det var godt å få luftet stumpen, gomlet ei brødskive med salami, fortært en halv banan og truget i seg et beger med rabarbrasuppe. Jeg bevilget meg ti minutter på den historiske grunn, men det fikk holde, selv om damene i matboden var riktig så hyggelige.

Resten av turen kan forsåvidt forbigås uten videre kommentar.

Nei, forresten. Litt må jeg jo skrive om det og.

The final stretch
På Jessheim ble det brått lysere. Var regnet i ferd med å opphøre? Slutt på uværet? Det varte i nøyaktig 748 meter før det begynte på nytt - med ytterlige vanntrykk fra oven. Jeg nynnet litt på Travis´ "Why does it always rain on me?" og humret sarkastisk i det regnet rikosjetterte fra asfalten og opp i trynet mitt, fortsatte med Gillan og Glovers "Clouds and rain", før jeg avsluttet med Maggie Reillys "Tears in the rain". I det flytoget passerte på venstre side sporet jeg av og gikk for Ozzy Osbournes "Crazy tRain". Men så var det slutt; Frognerbakkene stod for tur. På midterste trinsa gikk bakken relativt greit. Derfra og inn var det bortimot en sjarmøretappe - selv for en med relativt usjarmerende kar med snørrbefengt tryne og drakt.

Etter drøyt seks og en halv time kunne jeg hanke inn et diplom som dokumenterte noen timer fri for dank.

Neste år? På´n igjen.

Bilder i galleriet

Uoffisielle resultater

Lørdagens kosthold, i kronologisk rekkefølge:
Brødskive, appelsinjuice, pizza, vann, gel/sportsbar/XL1, banan, gel/sportsbar/XL1, brødskive, banan, sportdrikke (tom for XL1), rabarbrasuppe, sportsdrikke/saft/sportsbar/gel, hamburger, Cola light.





Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet. © Wriggeling Bottoms.
Wriggeling Bottoms arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.


Søk i nyhetsarkiv


Visdomsord
Kleggen
Bedre seint enn aldri

Siste slagord
I´m not suffrin from insanity, I enjoy evry minnit..
(Storemy)

Siste kommentarer
Filip Krivinka Besvart
(17. mai 2010)
Gerd Birgitte Jensen Besvart
(24. mars 2010)
Lars von Berlin 
(17. mars 2010)
Stein Ragnar Punther 
(2. september 2009)
Sjoerd van Berlo Besvart
(6. mai 2009)

Siste nyheter
Alliansloppet 2010
(29. august 2010)
Birkebeinerrittet 2010
(29. august 2010)
Norgescup i Håsken
(22. august 2010)
Norgescup inline med mosjonsklasse
(2. august 2010)
Sweden 12H
(21. juni 2010)

Asfalt Is
Beste løpere
Nr Medlem PR Poeng
1 Atom 3 56,339
2 Terrier´n 3 57,294
3 Montebello 1 57,300
4 Tjodleik 1 58,200
5 Kamikaze 3 60,344
Korte løp Lange løp Alle løp
For is regnes distansene til og med 3 000 m som korte.

Ansvarlig redaktør:    Teknisk ansvarlig: © 1999 - 2010 Wriggeling Bottoms